  • Ubiquiti POE-24-12W-G-WH 24V 12W Gigabit Passive PoE Injector
Shop
SKU POE-24-12W-G-WH Category Brand:
34 in stock
Power over Ethernet Adapters
PoE Adapters power Ubiquiti products that support passive PoE.
Device Protection
Convenient Wall-Mounting
The 24V, 0.5A models, POE-24-12W and POE-24-12W-G, are wall-mountable using the optional wall-mount brackets.
Seamless airGateway Compatibility
The 24V, 0.5A model works with the airGateway to bridge airMAX connections to Wi-Fi at customer locations.
Specifications
Model: POE-24-12W-G-WH
Output Voltage: 24VDC @ 0.5A